Mały świat dużego pieniądza

program edukacyjny

„Mały Świat Dużego Pieniądza” to projekt edukacyjny adresowany do uczniów klas czwartych. Dzięki niemu w czasie sześciu 90-minutowych spotkań o charakterze warsztatowym uczniowie poznają zagadnienia z zakresu ekonomii. Czwartoklasiści uczestniczą w inspirujących lekcjach, których scenariusze oparto o aktywne formy nauczania, czyli bazujące na nauce przez współpracę i zabawę. Wszystkie zajęcia prowadzi zapewniony przez nas Trener. Tematy spotkań dobrane są tak, aby uczniowie mogli poszerzać horyzonty i dostrzegać zastosowanie poruszanych zagadnień w życiu codziennym.

Zajęcia prowadzimy w oparciu o autorskie scenariusze, w których obok tematów dotyczących oszczędzania, znalazły się m.in. takie zagadnienia jak: funkcjonowanie pieniądza i gospodarowanie nim, wartość wzajemnej współpracy oraz pomagania innym, a także umiejętne planowanie zasobów takich jak czas, czy oszczędności. Wszystkie tematy dzieci poznają poprzez edukacyjne formy zabawy, doświadczając, rozwiązując łamigłówki, dyskutując czy wcielając się w role „ze świata dorosłych”. Naszym zajęciom towarzyszą dedykowane materiały dydaktyczne, a na uczniów czekają tematyczne upominki.

KONTAKT W SPRAWIE PROJEKTU

Dorota JanigaSpecjalista ds. Projektów Edukacyjnych

Pliki do pobrania

Zgłoś

szkołę

przejdź
do formularza +
przejdź
do formularza +

Podsumowaniew liczbach

Zwieńczeniem programu będzie specjalnie zorganizowany wyjazd wszystkich jego uczestników do Warszawy, gdzie odwiedzą oni Centrum Pieniądza NBP oraz Centrum Nauki Kopernik.

Maluchy otrzymały również prezenty w postaci książek „Świat Pieniądza”.

ponad

1401

uczniów z 51 klas czwartych poznało tajniki ekonomii

36

szkoły podstawowe wzięły udział w projekcie

6

spotkań warsztatowych (12 h lekcyjnych) w każdej klasie

Warto kształtować u dzieci poczucie i wartość pieniędzy, od najmłodszych lat uwrażliwiać na mądrość gospodarowania nimi

Marzena Bochniewicz
nauczycielka współprowadząca zajęcia