p4
p6
p3

Aktualności

Wsparliśmy rzeczowo Kliniczny Oddział Psychiatryczny dla Dzieci i Młodzieży w Łańcucie


4 maja 2020

Wsparcie od naszej Fundacji dotarło do klinicznego Oddziału Psychiatrycznego dla Dzieci i Młodzieży w Łańcucie. W sytuacji zagrożenia epidemicznego w naszym kraju, oddział będący częścią szpitala jednoimiennego musi mierzyć się z wieloma trudnościami.

Kliniczny Oddział Psychiatryczny dla Dzieci i Młodzieży znajdujący się w Centrum Medycznym w Łańcucie to jedyny taki oddział na terenie województwa podkarpackiego. Po przekształceniu tamtejszego szpitala w Jednoimienny Szpital Zakaźny pacjenci wszystkich oddziałów zostali przewiezieni do innych placówek na terenie województwa. Mimo wielu starań pacjenci Klinicznego Oddziału Psychiatrycznego nie zostali ewakuowani i pozostają na terenie jednostki, w odrębnym budynku.

W związku z obecną sytuacją zagrożenia epidemicznego dzieci pozostające na tym oddziale nie mogą być odwiedzane przez swoich bliskich. Zatem oprócz świadczenia fachowej, troskliwej opieki nad podopiecznymi personel jednostki stanął przed wieloma wyzwaniami logistycznymi. Dlatego właśnie postanowiliśmy włączyć się w w pomoc oddziałowi.

Wyrażamy nadzieję, iż pomoc w doposażeniu oddziału w niezbędny sprzęt oraz przedmioty do nauki i zabawy, pozwolą dzieciom i młodzieży na jeszcze bardziej aktywne spędzanie czasu, a personelowi, opiekunom i terapeutom ułatwią organizację codziennych czynności.

– Jesteśmy ogromnie wdzięczni Fundacji za pomoc, jaką otrzymał nasz oddział. To wspaniałe dary, które pomogą naszym pacjentom podczas ich hospitalizacji. Z powodu panującej pandemii nasi pacjenci nie mogą być odwiedzani przez najbliższych i oddział musi zapewnić im zaspokojenie podstawowych potrzeb bytowych. Możliwość wyprania odzieży i szybkiego jej wysuszenia dzięki pralce i suszarce bardzo ułatwią to zadanie, a zapas otrzymanych środków piorących starczy nam na długo. Sprzęt sportowy, materiały do terapii zajęciowej pozwolą na ciekawe zorganizowanie czasu i rozwijanie zainteresowań– mówi mgr Marta Stanisz, pielęgniarka oddziałowa w Klinicznym Oddziale Psychiatrii Dla dzieci i Młodzieży CM w Łańcucie, specjalistka pielęgniarstwa psychiatrycznego.